فیلم مهرجویی چرا وام ۴۰۰ میلیون تومانی را نگرفت؟

برخلاف آنچه که در خبرهایی از فیلم جدید «داریوش مهرجویی» با نام «لا مینور» منتشر می‌شود، این فیلم تقاضای دریافت وام دولتی داشته اما تهیه‌کننده‌اش برای دریافت آن اقدام نکرده است.

در خبرها و ویدئوهای منتشره از سوی روابط عمومی فیلم «لامینور» طی هفته‌های اخیر، بارها تاکید ‌شده: «لامینور» فیلمی است که کاملا بدون حمایت دولتی، بنیاد سینمایی فارابی و سازمان سینمایی تولید می‌شود. این در حالی است که تهیه‌کننده برای دریافت وام رغبتی نشان نداده است.

مهرجویی

فیلم سینمایی «لامینور» توسط بنیاد سینمایی فارابی در تاریخ ۱۵ تیر ۹۸ به صندوق اعتباری هنر برای دریافت وام ۴۰۰ میلیون تومانی معرفی شده است، اما «رضا درمیشیان» تهیه کننده فیلم، اقدامی برای دریافت وام نکرده است.

مشخص نیست شیوه اطلاع‌رسانی گروه تولید این فیلم صرفاً نوعی جریان‌سازی و تبلیغ است یا شروع برای حاشیه‌آفرینی و فرار رو به جلو بر اساس قصه ملتهبی که فیلم آخر داریوش مهرجویی دنبال می‌کند.

آخرین ساخته پربازیگر مهرجویی همانطور که از نامش پیداست (لا مینور، به معنای اولین گام و آکوردی که هنرجویان گیتار فرا می‌گیرند) مانند «سنتوری» درباره یک نوازنده است، با این تفاوت که این نوازنده این بار یک دختر است!