۱۱۰ سینمای حوزه هنری درخدمت جشنواره فیلم رشد

 معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی از اضافه شدن ۱۱۰ سینمای حوزه هنری در سراسر کشور برای میزبانی از جشنواره بین‌المللی فیلم رشد خبر داد.

 مجید صادقیان معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی و عضو هیئت انتخاب فیلم‌های جشنواره چهل و نهم فیلم «رشد»، گفت: جشنواره فیلم «رشد» هم در تهران و هم در استان ها باید با حداکثر کیفیت و بیشترین مخاطب برگزارشود. با دوستان اداره کل فرهنگی و هنری معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش که فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای دارند، تفاهم کردیم تا از همکاری آنها در برگزاری این رویداد، با کیفیت موردنظرمان بهره ببریم. جالب است بدانید در این مسیر ما از هم اکنون برای استفاده از فیلم‌ها در فردای پس از جشنواره برنامه‌ریزی می‌کنیم.

جشنواره فیلم رشد

وی بیان کرد: برای نزدیک کردن دوباره جشنواره فیلم «رشد» به اهداف و ماموریت‌های اصلی خود، در حال طراحی و برنامه‌ریزی برای استفاده از امکانات سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها هستیم. واقعیت این است که در سال‌های گذشته این اتفاق چندان منظم و سازمان‌دهی شده نبوده است، ولی ما امسال برای تحقق این مهم، همه توانایی‌ها و ارتباطات خود را به کار گرفته‌ایم.

صادقیان اظهار داشت: دست‌اندرکاران حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با روی باز از این همکاری استقبال کردند و طی تفاهمی که داشتیم، سئانس‌های صبح ۱۱۰ سینمای تحت مدیریت موسسه بهمن سبز حوزه هنری در سراسر کشور را در اختیار جشنواره فیلم «رشد» گذاشتند.

وی ادامه داد: جشنواره فیلم «رشد» تا پایان سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۹ حدود ۱۴ هزار سئانس نمایش فیلم دارد که حالا سئانس‌های این سینماها هم به ظرفیت نمایشی ما اضافه شده است.

صادقیان همچنین گفت: نمایش گسترده فیلم‌های آموزشی در کشور یکی از مهم‌ترین سرویس‌هایی است که خانواده بزرگ آموزش و پرورش به آن نیاز دارد و باید از آن بهره‌مند شود؛ لذا ما در شورای راهبری فضای مجازی تلاش می‌کنیم که از ظرفیت‌های موجود و پلتفرم‌های فعال در آن حداکثر استفاده را برای ارائه این سرویس ببریم تا جشنواره فیلم «رشد» به هدف غایی خود (پیوند فیلم با بسته آموزشی مدارس) دست یابد.

چهل و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی «رشد» توسط دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش از ۲۴ آبان تا یکم آذر امسال در سینما فلسطین مقر دائمی جشنواره و به دبیری وحید گلستان برگزارمی‌شود. این جشنواره پس از استان تهران به مدت ۶ ماه در تمامی ۳۰ استان کشور میزبان دانش آموزان و معلمان خواهد بود.