پاورپوینت درباره تعلیم و تربیت از دیدگاه توماس آگویناس -کد،سورس،پروژه،مقاله،تحقیق،توضیح کامل
پاورپوینت درباره تعلیم و تربیت از دیدگاه توماس آگویناس
پاورپوینت درباره تعلیم و تربیت از دیدگاه توماس آگویناس

پاورپوینت درباره تعليم و تربيت از ديدگاه توماس آكويناس

 فرمت فايل: .pptx (قابل ويرايش)تعداد اسلاید : 15 اسلایدموضوع :تعليم و تربيت از ديدگاه توماس آكويناستوماس آکویناس که نام صحیحش توماس آکوئینی است، اواخر سال 1224 یا اوایل سال 1225میلادی در قلعه روکاسکا در منطقه اکینیو در نزدیکی شهر ناپل، در خانواده ای اشرافی به دنیا آمد. پدرش فئودال منطقه اکینو بود و توماس را که کوچکترین فرزندش بود، در پنج سالگی به دیر فرستاد، به امید آنکه روزی رئیس آن دیر شود. توماس در آن دیر که ”مونته کاسینو“ نام داشت، به عنوان طلبه به تحصیل پرداخت تا در آینده راهب گردد. در سال 1239 میلادی برای ادامه تحصیلات به دانشگاه ناپل رفت و در آنجا فنون یا هنرهای هفتگانه را فرا گرفت. در سال 1334 میلادی به فرقه رهبانی- دومینیکی پیوست. این عمل او با مخالفت شدید خانواده اش مواجه شد. برادرانش برای جلوگیری از پیوستن او به این فرقه حتی یکسال او را زندانی کردند، ولی توماس از عقیده اش برنگشت و پس از آزادی، به این فرقه ملحق شد. دومینیکیان او را به پاریس فرستادند. توماس، در دانشگاه این شهر نزد آلبرت کبیر به تحصیل پرداخت و همراه او در سال 1248 میلادی به دانشگاه تازه تاسیس شده کلن رفت.زندگينامه توماس آكويناسدر سال 1252 میلادی، آلبرت کبیر با اعلام اینکه مطلب بیشتری نمی تواند به توماس بیاموزد، وی را برای ادامه تحصیلات به پاریس فرستاد و توماس در دانشگاه شهر پاریس به تحصیل و تدریس پرداخت. در سالهای 54 ـ 1252 میلادی، در رابطه با تفسیر کتاب مقدس، مدتی...

پاورپوینت درباره تعليم و تربيت از ديدگاه توماس آكويناس

 

فرمت فايل: .pptx (قابل ويرايش)

تعداد اسلاید : 15 اسلاید

موضوع :

تعليم و تربيت از ديدگاه توماس آكويناس

توماس آکویناس که نام صحیحش توماس آکوئینی است، اواخر سال 1224 یا اوایل سال 1225میلادی در قلعه روکاسکا در منطقه اکینیو در نزدیکی شهر ناپل، در خانواده ای اشرافی به دنیا آمد. پدرش فئودال منطقه اکینو بود و توماس را که کوچکترین فرزندش بود، در پنج سالگی به دیر فرستاد، به امید آنکه روزی رئیس آن دیر شود. توماس در آن دیر که ”مونته کاسینو“ نام داشت، به عنوان طلبه به تحصیل پرداخت تا در آینده راهب گردد. در سال 1239 میلادی برای ادامه تحصیلات به دانشگاه ناپل رفت و در آنجا فنون یا هنرهای هفتگانه را فرا گرفت. در سال 1334 میلادی به فرقه رهبانی- دومینیکی پیوست. این عمل او با مخالفت شدید خانواده اش مواجه شد. برادرانش برای جلوگیری از پیوستن او به این فرقه حتی یکسال او را زندانی کردند، ولی توماس از عقیده اش برنگشت و پس از آزادی، به این فرقه ملحق شد. دومینیکیان او را به پاریس فرستادند. توماس، در دانشگاه این شهر نزد آلبرت کبیر به تحصیل پرداخت و همراه او در سال 1248 میلادی به دانشگاه تازه تاسیس شده کلن رفت.

زندگينامه توماس آكويناس

در سال 1252 میلادی، آلبرت کبیر با اعلام اینکه مطلب بیشتری نمی تواند به توماس بیاموزد، وی را برای ادامه تحصیلات به پاریس فرستاد و توماس در دانشگاه شهر پاریس به تحصیل و تدریس پرداخت. در سالهای 54 ـ 1252 میلادی، در رابطه با تفسیر کتاب مقدس، مدتی آموزش دید و طی سالهای 1256 ـ 1254 میلادی، کتاب «جمل پطروس لو مباردوس» را تفسیر و تدریس کرد. توماس آکویناس در سال 1256 میلادی با اتمام تحصیلاتش، درجه استادی در الهیات را از دانشگاه پاریس اخذ کرد و یکی از دو کرسی اختصاص داده شده به دومینیکیان را به دست آورده و استاد علم کلام در دانشگاه پاریس شد. وی پس از سه سال به ایتالیا بازگشت و طی سالهای 1259 تا 1268 میلادی در حوزه های علمیه و دربار پاپ در شهرهای انانیی، ارویتو، رم و ویتربو به تدریس و تحقیق پرداخت. وی در این سالها ارتباط نزدیکی با دربار پاپ داشت و در سازمان دادن و تدوین دروس مدارس دومینیکی بسیار کوشید.

 قیمت: 3,900 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

جدول طرح درس سالانه کار و فناوری پایه نهم


پاورپوینت فصل پنجم زیست شناسی 2 یازدهم تجربی ( ایمنی )


پاورپوینت درس چهارم جغرافیای ایران پایه دهم (ناهمواری های ایران)


طرح درس سالانه فلسفه پایه یازدهم سال تحصیلی 97-96


درس آزاد کتاب فارسی پایه هفتم (ادبیات بومی)کلمات کلیدی :برای ادامه تحصیلات اعلام اینکه مطلب میلادی آلبرت کبیر اینکه مطلب بیشتری تفسیر کتاب مقدس مقدس مدتی آموزش کتاب مقدس مدتی دانشگاه پاریس برای ادامه دربار پاپ ادامه تحصیلات 1252 میلادی تحصیل پرداخت این فرقه توماس میلادی دانشگاه پاریس پرداخت تدریس سالهای پاورپوینت درباره تعليم و تربيت از ديدگاه توماس آكويناسبرای ادامه تحصیلات اعلام اینکه مطلب میلادی آلبرت کبیر اینکه مطلب بیشتری تفسیر کتاب مقدس مقدس مدتی آموزش کتاب مقدس مدتی دانشگاه پاریس برای ادامه دربار پاپ ادامه تحصیلات 1252 میلادی تحصیل پرداخت این فرقه توماس میلادی دانشگاه پاریس پرداخت تدریس سالهای