پاورپوینت درباره تعریف حسابداری از استهلاک چیست -کد،سورس،پروژه،مقاله،تحقیق،توضیح کامل
پاورپوینت درباره تعریف حسابداری از استهلاک چیست
پاورپوینت درباره تعریف حسابداری از استهلاک چیست

پاورپوینت درباره تعریف حسابداری از استهلاک چیست

فرمت فايل: .ppt (قابل ويرايش)تعداد اسلاید : 22 اسلایدعنوان ارائه :تعریف حسابداری از استهلاک چیست؟سرشکن کردن و تخصیص دادن بهای تمام شده دارایی ثابت را به طریقی معقول و منظم به دوره های استفاده از آن...

پاورپوینت درباره تعریف حسابداری از استهلاک چیست
فرمت فايل: .ppt (قابل ويرايش)

تعداد اسلاید : 22 اسلاید

عنوان ارائه :

تعریف حسابداری از استهلاک چیست؟

سرشکن کردن و تخصیص دادن بهای تمام شده دارایی ثابت را به طریقی معقول و منظم به دوره های استفاده از آن را استهلاک گویند.

بهای تمام شده معمولا در طول مدت استفاده از دارایی ، ثابت می ماند، بطوريكه در پایان عمر مفید دارایی، مجموع اقلام استهلاک دوره های استفاده از آن برابر می شود با بهای اولیه منهای ارزشی که برای دارایی اسقاط (Salvage Value)در نظر گرفته شده است.

حسابداری استهلاک چیست؟

با توجه به نکات فوق حسابداری استهلاک به روشی گفته می شود که بر اساس آن بهای تمام شده دارایی ثابت منهای ارزش اسقاط ان، بر مدتی که عمر مفید آن برآورد می شود به طریقی معقول و منظم سرشکن شود.

بنابراین هدف استهلاک، سرشکن کردن بهای تمام شده است و نه تعیین ارزش دارایی.

به تدریج که از عمر مفید اقتصادی دارایی کاسته می گردد، استهلاک آن منظما به صورت هزینه به عملیات واحد اقتصادی تخصیص می یابد.

در صورت سود و زیان استهلاک بر اساس ماهیت و مورد استفاده از مال به یکی از سه عنوان هزینه فروش، هزینه اداری و یا هزینه ساخت کالای فروش رفته ارائه می شود.

در واقع استهلاک از دو طریق بر صورت سود و زیان اثر می گذارد: 

مستقیما به بدهکار حساب هزینه منظور و سبب افزایش آن میشود. (مانند هزینه استهلاک خودروهایی که مورد استفاده دایره فروش کالا قرار می گیرد) و طبعا به شکل هزینه فروش انعکاس پیدا می کند.

دیگر استهلاک استهلاک ماشین آلات کارخانه که بصورت قسمتی از بهای تمام شده کالا ثبت و پس از فروش کالا به بدهکار حساب بهای تمام شده کالای فروش رفته انتقال می یابد.( مانند استهلاک ماشین آلات تولیدی)

 قیمت: 3,900 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

طرح درس سالانه ی ادبیات فارسی یازدهم


پاورپوینت درس سوم پیام های آسمانی هفتم ( تلخ یا شیرین)


طرح درس سالانه نمونه زبان فارسي نهم تا یازدهم


طرح درس روزانه علوم تجربي هشتم


دانلود پاورپوینت آماده درس 3 مطالعات هشتم(ساختار و تشکیلات دولت)


پاورپوینت درس 6 جغرافیا پیش دانشگاهی ( کاربرد رایانه در جغرافیا )


پاورپوینت درس نهم علوم تجربی پایه پنجم (کارها آسان می شود 2)


پاورپوینت درس چهارم علوم تجربی پایه پنجم ( برگی از تاریخ زمین )


پاورپوینت درس پنجم علوم تجربی پایه پنجم (حرکت بدن )


پاورپوینت درس یازدهم علوم تجربی پایه پنجم (بکارید و بخورید )کلمات کلیدی :شده دارایی ثابت کالای فروش رفته استهلاک ماشین آلات گذارد nbsp مستقیما بدهکار حساب هزینه میشود مانند هزینه مورد استفاده دایره بهای تمام تمام شده عمر مفید دارایی ثابت های استفاده طریقی معقول شده دارایی تعریف حسابداری کالای فروش استهلاک هزینه دارایی استفاده حسابداری اقتصادی کالای بدهکار ماشین سرشکن پاورپوینت درباره تعریف حسابداری از استهلاک چیست شده دارایی ثابت کالای فروش رفته استهلاک ماشین آلات گذارد nbsp مستقیما بدهکار حساب هزینه میشود مانند هزینه مورد استفاده دایره بهای تمام تمام شده عمر مفید دارایی ثابت های استفاده طریقی معقول شده دارایی تعریف حسابداری کالای فروش استهلاک هزینه دارایی استفاده حسابداری اقتصادی کالای بدهکار ماشین سرشکن